Sport to zdrowie

Mówi się, że sport to zdrowie i w pełni się z tym określeniem zgodzę. Udowodniono, że dzięki regularnej aktywności fizycznej możemy dłużej cieszyć się zdrowiem i sprawnością fizyczną a to wpływa bezpośrednio także na nasze samopoczucie. Nie ważne czy pływasz, biegasz, chodzisz na fitness czy siłownię. Warto dopasować aktywność fizyczną do naszych upodobań a nie podążać za modą. Jeśli bowiem zdecydujesz się na tą drugą opcją i dana dyscyplina sportu nie będzie Ci do końca odpowiadać, może okazać się, że szybko się zniechęcisz i zaprzestaniesz treningów. Warto więc zastanowić się i wypróbować wiele rodzajów sportu by znaleźć ten najodpowiedniejszy dla siebie. Moim zdaniem jedną z ogólnorozwojowych dyscyplin sportu, w której ma szansę odnaleźć się niemal każdy z nas jest bieganie.

Stoły warsztatowe
http://www.log-system.pl
Dostawca kompleksowego wyposażenia magazynów.
W naszej ofercie znajdują się regały paletowe, półkowe, magazynowe.

By rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportu nie trzeba wielkich przygotowań. Na początku nie warto nawet kupować drogiego obuwia czy innych akcesoriów mających nam pomóc przy treningu. Jeśli bowiem okaże się, że ten sport nie do końca nam odpowiada wówczas bylibyśmy jedynie narażeni na koszta. Więc jeśli zastanawiasz się czy to sport dla Ciebie wypróbuj go od razu. Załóż wygodne buty sportowe, niekrępujący ruchów strój, wstań z kanapy i pobiegnij na przykład do pobliskiego parku. Nie warto od razu zakładać, że będziemy biec długi dystans czy maraton. Zacznij metodą małych kroczków, przekonaj się jakie to uczucie gdy biegniesz, gdy czujesz, jak całe Twoje ciało pracuje. Zobacz jak zaczynają oddziaływać na Ciebie hormony szczęścia endorfiny – zaraz po zakończonym treningu.

Staraj się to robić w miarę regularnie i stopniowo zwiększaj dystans i prędkość. Jeśli po miesiącu lub dwóch nadal będziesz się zmuszał do tego by wstać z kanapy i pobiec – wtedy może warto pomyśleć o innej aktywności fizycznej. Bieganie jest teraz bardzo mocne, w parkach, na ulicach – wszędzie widoczni są oni – biegacze. Gdy rozpoczyna się wiosna rozpoczyna się też sezon biegaczy choć nie brakuje odważnych, zdeterminowanych miłośników tego sportu, którzy regularnie biegają także podczas zimy. Miłośników biegania jest coraz więcej i z każdym rokiem widać ich coraz więcej. Tak naprawdę warunki pogodowe nie są większą przeszkodą i można biegać niemal w każdym okresie w lecie czy w zimie. Niektórzy nawet twierdzą, że bieganie jest jak silny narkotyk bo uzależnia. Ale to bardzo zdrowy i wręcz pożądany rodzaj uzależniania, które na pewno Ci nie zaszkodzi, a może w znacznym stopniu i w stosunkowo krótkim czasie pozytywnie wpłynąć na Twoją kondycję i zdrowie ogólnie.

Bieganie , nawet te rekreacyjne, może dawać wiele radości i satysfakcji. Często też wzbudza u biegacza, szczególnie na początku jego przygody z bieganiem, poczucie dumy, że udało mu się przezwyciężyć swoją słabość – bo jednak wymagało to od niego wstania z kanapy i wyjścia na zewnątrz mimo iż, na przykład pogoda za oknem nie sprzyjała ku temu. Pokonywanie własnych barier dodaje nam siły i motywacji do dalszego działania, czujemy się silniejsi i mamy ochotę poszerzać swoje możliwości i zdobywać coraz to lepsze wyniki , tak uwarunkowany jest nasz organizm, ale jeśli podejdziemy do sprawy ze zdrowym rozsądkiem i nie narazimy się na przetrenowanie na samym początku wówczas istnieje duża szansa, że pokochamy bieganie i zaprzyjaźnimy się z nim na dłużej.